Poradnik BDSM dla początkujących

Od co najmniej kilku lat obserwujemy zwiększone zainteresowanie tematyką BDSM. Jedną z głównych przyczyn jest sukces filmu 50 twarzy Grey’a, który wprowadził temat świata BDSM przed szerszą publikę. Film zachęcił mnóstwo kobiet do eksperymentów w łóżku i poznawania własnego ciała. Zanim dowiemy się w jaki sposób rozpocząć swoją przygodę z BDSM wyjaśnijmy co ten skrót naprawdę oznacza. BDSM to skrót od angielskich słów bondage, dominacja/dyscyplina, sadyzm oraz masochizm.

Czym jest BDSM?

Rodzajów BDSM jest wiele, zaczynając od praktyk w kontekście bondage (krępowanie ciała), po impact play (sztuka zadawania bólu za pomocą różnych narzędzi), kończąc na zachowaniu z użyciem dyscypliny i uległości.

Czym są konkretne elementy BDSM?

Bondage – fizyczne krępowanie ciała np. przy użyciu kajdan, taśmy lub liny. Psychiczne – utrzymanie ułożenia ciała w określonej pozycji np. klęczenie.

Dyscyplina – wymaga ustalenia wcześniej reguły, nakazów i zakazów. Zasady ustalane są indywidualnie przez każdego z partnerów. Jednym z elementów może być na przykład wstrzymywanie orgazmu dopóki jeden z partnerów nie wyrazi na to zgody.

Dominacja i uległość – jest układem w którym jedna strona dominuje, a druga jest uległa. Układ ten może dotyczyć nie tylko sfery łóżkowej, ale również innych dziedzin życia.

Sadyzm i masochizm – to wykorzystywanie sprawiania i doświadczania bólu. Ból może być spowodowany użyciem narzędzi lub wykorzystując elektrostymulacje lub szczypanie.

BDSM jak zacząć?

Zaczynając przygodę z BDSM warto zainspirować się filmami instruktażowymi lub porno, dobrym źródłem wiedzy może być książka np. „Inna rozkosz” lub inne źródła internetowe. Wielu początkujących w BDSM realizuje swoje zabawy tylko w sypialni, zdarzają się osoby żyjące w relacji dominacji i uległości 24 godziny na dobę podporządkowując całe swoje życie. Jeśli nadal zastanawiasz się nad wprowadzeniem BDSM to pamiętaj, że tego rodzaju urozmaicenie może mieć dobry wpływ na związek. Osoby wykorzystujące BDSM w sypialni są dużo bardziej komunikatywne między osobą z uwagi na mniejsze ograniczenia swoich preferencji seksualnych. A od czego powinniśmy zacząć? Po pierwsze rozmawiaj o fantazjach, które chcielibyście wprowadzić do swojego intymnego życia. Może się okazać, że partner ma podobne upodobania i możecie wykorzystać to podczas BDSM. Rozmawiajcie o różnych scenariuszach, które Wam odpowiadają i o tych których nie chcielibyście realizować.

Dobrym rozwiązaniem dla nowych uczestników jest ustalenie granic, które są sprawą indywidualną. Ustalcie wspólnie „bezpieczne słowo”, które zatrzyma akcję, gdy jedna ze stron poczuje się niekomfortowo. Ustalenie hasła daje poczucie bezpieczeństwa i komfortu osoby zdominowanej. Bardzo ważna jest również gra wstępna przed rozpoczęciem BDSM w sypialni. Odpowiednie pocałunki i pieszczoty sprawią, że nowe doświadczenie będzie bardziej swobodne i naturalne.

Akcesoria BDSM dla początkujących

Współczesne gadżety BDSM to nie tylko skóra i metal. Na samym początku możecie użyć opaski na oczy, która doda tajemniczości do całej zabawy. Kolejnym elementem zabawy może być wiązanie partnera, które wymaga pracy i zaangażowania by Shibari (japońska sztuka erotycznych więzów) była wykonana prawidłowo. Dla bardziej niecierpliwy warto wykorzystać kajdanki lub gotowe pasy. Knebel w BDSM wykorzystywany jest do krępowania ciała i gwarantuje poczucie bezbronności. Chokery i uprzęże BDSM są również ciekawą alternatywną dla inny gadżetów dla początkujących.

BDSM co dalej?

W BDSM możecie wykorzystać klapsy, pejcze lub packi. Pamiętaj jednak, że mocniejsze uderzenie nie zawsze sprawia większą przyjemność. Jeśli po całej zabawie stwierdzicie, że BDSM jest dla Was to możecie pójść o krok dalej. Ważne jest aby decyzje były podejmowanie razem podczas rozmów w których bierze pod uwagę zdanie drugiej osoby. BDSM to może być krok ku lepszemu życiu razem, nie tylko podczas igraszek w łóżku.

Jeśli chcesz pozbyć się monotonii w łóżku poznaj: 7 sposóbów na nudę w łóżku.