Co to fetysz i jego rodzaje?

Każdy człowiek ma coś, co wyjątkowo kręci go w sypialni. Jedyni wolą romantyzm a inni szalone zabawy. Są takie osoby, które bez dodatkowego pobudzenia w postaci fetyszu nie są w stanie osiągnąć swojego seksualnego spełnienia.

Czym jest fetysz?

Funkcję fetyszu może pełnić tak naprawdę wszystko, co zwiększa podniecenie u jakiejś osoby. Od rzeczy klasycznych jak czerwone szpilki, aż po takie fetysze jak pissing (satysfakcja poprzez kontakt z moczem). Satysfakcję z fetyszu można czerpać poprzez dotyk, węch, smak danego przedmiotu lub poprzez patrzenie na ten przedmiot. Fetyszem może być wszystko pod warunkiem, że nie krzywdzi innej osoby.

Wstyd przed mówieniem o naszych fetyszach

Jest wiele fetyszów, które oddziałują na wyobraźnie ale nigdy o nich nie mówimy. Fetysz to nie tylko podniecenie na widok kobiecej bielizny, szpilek czy erotycznych gadżetów. Jeśli nasz partner zgadza się na nasze propozycje dobrowolnie, to żaden z fetyszu nie jest problemem.

Rodzaje fetyszy

Różnorodność fetyszy

Poniżej znajduje się lista fetyszów od klasycznego fetyszyzmu do triolizmu. Z listą warto zapoznać się w celu sprecyzowania jaki rodzaj fetyszu nas podnieca.

Klasyczny fetyszyzm

Jednym z najbardziej popularnych rodzajów fetyszu to szpilki na stopach kobiety. Widok kobiet chodzących w butach na wysokich obcasach od zawsze uznawany był za bardziej atrakcyjny niż kobiet chodzących w niskich butach. Najbardziej podstawowymi fetyszami są: fetysz stóp, fetysz otyłości, percing lub tatuaże.

Zapach części ciała

Tutaj obiektem podniecenia jest np. nos (nasofilia), ludzkie zęby (odontofilia) lub oczy (okulofilia). Wąchane części ciała są seksualnie neutralne.

Masochizm

Pojęcie znany powszechnie ponieważ masochiści odczuwają przyjemność z odczuwania bólu, poniżenia, uwięzienia. Jedną z najbardziej niebezpiecznych form masochizmu jest asphyxiophilia, podczas której osoby ograniczają sobie dopływ tlenu w czasie masturbacji.

Skatologia telefoniczna

Polega na osiągnięciu satysfakcji podczas prowadzenia obscenicznych rozmów telefonicznych z innymi osobami. W skrajnych przypadkach, kiedy osoba nie może znaleźć partnera z którym można porozmawiać jest skłonna kontaktowania się z przypadkowymi osobami dzwoniąc na darmowe linie.

Urofilia

To wywoływanie podniecenia za pomocą moczu. Wielbiciele tego rodzaju fetyszu szukają podniecenia podczas sikania na partnera lub zgodę na oblanie się moczem lub jego wypicie.

Ocieranie się

Jest kolejnym sposobem na zwiększenie satysfakcji poprzez ocieranie się o inną osobę w miejscach publicznych takich jak, np. tramwaje, ciasne pomieszczenia, windy.

Findom

Findom to fetysz, w którym mężczyzna zostaje zdominowany finansowo. Mężczyzna przelewa pieniądze na konto dziewczyny. Kobieta biorąca udział w takim specyficznym związku nazywana jest dominą.

Pluszofilia

Pluszofilia to jeden z wyjątkowo zaskakujących fetyszy. Pluszaki są tutaj kolejnym przedmiotem wykorzystywanym w celu realizacji satysfakcji seksualnej. Jedni wykorzystują ku temu przebieranki, a inni pluszowe zabawki.

Triolizm

Największymi zwolennikami trójkątów są mężczyźni. Aż 20% z nich nie ma nic przeciwko ku włączeniu trzeciej osoby do łóżka. Trolizm może mieć formę homoseksualnego, jak i również hereoseksualnego.

Klizmafilia

Polega na osiągnięciu satysfakcji seksualnej poprzez wlewy doodbytnicze (lewatywa). Producenci przemysłu porno posiadają w ofercie lewatywy służące do realizacji potrzeb klismafilicznych.

Agrofilia

Ludzie cierpiący na agrofilię szukają spełnienia podczas czynności seksualnych w miejscach publicznych. Zachowania seksualne w tłumie nazywane są ochlofilią. Akrofilia to seks uprawiany w wysokich miejscach (balkon, dach budynków). Klaustrofilia to szukanie satysfakcji podczas seksu w ciasnych pomieszczeniach.

Na sam koniec należy pamiętać, że granica między fetyszyzmem a dewiacjami seksualnymi jest plastyczna. Każdy z osobna powinien sam ocenić czy dana czynności jest już dewiacją czy nadal fetyszyzmem.

Dodaj komentarz